Zdrowe soki warzyne i owocowe na odchudzanie

sok warzywny
sok warzywny

Zdrowe odżywianie stało się jednym z najmodniejszych trendów ostatnich czasów, przez co coraz większą popularnością cieszą się soki warzywne i owocowe. Najbardziej odżywcze są te, które wykonujemy samodzielnie. Pozbawione są wówczas konserwantów i cukrów, które są groźne dla naszego zdrowia. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak wielką mają one moc w czasie odchudzania.

Jakie są zalety soków odchudzających?

Warzywa i owoce to nieodłączny element każdej, zdrowej diety. Jednak zjadanie ich w oczywistej, surowej formie dość szybko mogą nas do siebie zniechęcić. Rewelacyjnym urozmaiceniem będą soki warzywne i owocowe, które nie tylko wspomagają walkę z odchudzaniem, ale są również doskonałą dawką witamin i minerałów. Jeśli zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów, to soki z mieszanki warzyw i owoców mogą znacznie przyspieszyć odchudzanie.

Kolejną ich zaletą jest fakt, że działają one pobudzająco. Zatem zamiast rozpoczynać dzień od kubka gorącej kawy, zaserwujmy sobie sok warzywno-owocowy, który będzie bombą witaminową i da nam siłę na cały dzień.

Soki można przygotowywać z jednego rodzaju warzyw czy owoców, ale zdecydowanie lepsze i smaczniejsze efekty uzyskamy przy łączeniu kilku gatunków. Oprócz walorów smakowych zyskamy również zróżnicowany skład wartości odżywczych, dzięki czemu dostarczymy naszemu organizmowi dawkę wszystkich potrzebnych substancji.

Jakie owoce wspomagają odchudzanie?

Nie tylko warzywa wspomagającą odchudzanie. Również owoce mogą mieć moc przyspieszającą spalanie zbędnych kilogramów. Niektóre owoce, takie jak banany, mango czy daktyle posiadają bardzo wysoki poziom cukru, przez co powinniśmy ich unikać w codziennej diecie. Na szczęście, większość owoców jest bezpiecznych dla naszej sylwetki i możemy się nimi cieszyć bez ograniczeń.

Jednym z owoców, które wspomagają odchudzanie są grejpfruty. Sprawiają, że poziom cukru we krwi stopniowo spada, dzięki czemu przechodzi nam ochota na podjadanie. Ich regularne jedzenie zwiększa tempo przemiany materii i spala tłuszcz.

Bez ograniczenia można spożywać również śliwki, jabłka, gruszki, ananasy, morele, truskawki, jagody czy borówki amerykańskie. Zrobione z nich soki są niskokaloryczne i zaspokajają apetyt. Jest to również doskonała opcja na przepyszny, zdrowy deser.

Jakie warzywa mają właściwości odchudzające?

Grupą produktów, które można bez ograniczenia jeść w trakcie diety są właśnie warzywa. Niewielka ilość kalorii, mnóstwo witamin i minerałów. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wielką mają one moc podczas odchudzania. Niektóre z nich nie dostarczają nam w ogóle kalorii. Przykładowo – ogórek, seler naciowy czy szparagi mają ujemny(!) bilans kaloryczny. Oznacza to, że do ich strawienia nasz organizm zużywa więcej energii, niż one same dostarczają.

Wykonywane z nich soki będą zdrową przekąską w ciągu dnia. Pozwoli nam uniknąć podjadania, a także dostarczyć energii, której podczas diety często nam brakuje.

Aby wykonać soki warzywne możemy użyć dowolnych, ulubionych warzyw. Aby wycisnąć sok z warzyw potrzebna nam będzie wyciskarka. Innym, trudniejszym i bardziej czasochłonnym sposobem jest ścieranie warzyw na tarce i odsączanie ich przez gazę.

No comments yet

leave a comment

*

*

*