Ile zabrać ze sobą pieniędzy na wakacje do Grecji?

wakacje w grecji

Grecja jest jednym z najchętniej odwiedzanych europejskich państw. Nie jest to szczególnym zaskoczeniem, gdyż kraj ten ma niezwykle ciekawą historię. Antyczna kultura, efektowne zabytki oraz piaszczyste plaże, to tylko część z atrakcji charakteryzujących to państwo. Innymi atutami tego miejsca są oczywiście malownicze krajobrazy oraz błękitna i przejrzysta woda. Jednak czy wczasy spędzone w Grecji nie wpłyną źle na stan naszego portfela?

Czy wakacje w Grecji są drogie?

Wakacje w Grecji nie należą do najtańszych, gdyż obowiązującą walutą w tym kraju jest euro. Jednak dobrze zorganizowany wyjazd do tego państwa, może wypaść pod względem cenowym dużo lepiej, niż oferowane przez biura podróży wycieczki do najtańszych europejskich turystycznych krajów.

Średni koszt noclegu w Grecji to 25 euro za dobę od osoby. Chcąc znaleźć tańszą opcję, należy rozważyć wynajęcie pokoju w domu prywatnym lub nocleg na kempingu. Innym pomysłem na zaoszczędzenie pieniędzy jest wypożyczenie skuterów lub rowerów, gdyż poruszanie się komunikacją miejską w Grecji jest bardzo kosztowne.

W jaką ilość gotówki warto się zaopatrzyć jadąc na wycieczkę do Grecji?

Ilość gotówki, którą należy zabrać ze sobą na wakacje do Grecji uzależniona jest od tego, jaką opcję wyjazdu posiadamy. Oczywistym jest, że dużo mniejsza kwota potrzebna będzie osobom z wykupioną opcją all inclusive w hotelu. Wszyscy, którzy zrezygnowali z tej dogodności muszą oczywiście zabrać ze sobą większą ilość pieniędzy. Bowiem obiady kupowane w restauracjach, szczególnie w najbardziej turystycznych miastach – mogą okazać się po prostu drogie. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie przygotowywanie posiłków we własnym zakresie.

Ilość zabranej gotówki zależy także od tego, czy turyści nastawieni są na dużą ilość zwiedzania. Nikogo nie zdziwi fakt, że wejścia do muzeów i innych atrakcji mają swoją cenę. W przypadku Grecji jest ona dość wysoka.

Chcąc zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy pamiątki należy kupować z rozwagą. Zakup jednej przydatnej rzeczy okazuje się w tym przypadku najbardziej odpowiedni. Wówczas nie wydamy dużo pieniędzy, a przywieziemy przedmiot, który będzie przypominał o pobycie w słonecznej Grecji. Kolekcjonerzy pamiątek powinni zabrać ze sobą większą ilość gotówki.

 

 

 

No comments yet

leave a comment

*

*

*