Jak wysyłać ciężkie przedmioty?

jak wyslac duza przesylke

Coraz częściej kupujemy przez internet. Znajdujemy sklepy, które mają swoje siedziby daleko od naszego miejsca zamieszkania, a tylko tam są rzeczy, które nam się podobają. Pół biedy, gdy są to ubrania, buty czy książki, które ważą kilka kilogramów. Problem pojawia się wtedy, gdy chcemy kupić coś ciężkiego – meble, silnik do auta czy wielkie donice. Jak wysyłać takie przedmioty?

Kto przewiezie ciężkie przedmioty?

Jeżeli chcemy przewieźć ciężkie przedmioty, to możemy skorzystać z usług firm kurierskich. Standardowe usługi kurierskie przeznaczone są do przewozu paczek oraz palet. Transport dużych przedmiotów kurierem nie jest kłopotliwy, jeśli można je rozkręcić i odpowiednio spakować
w kartony. Meble bardzo często można rozłożyć, a każdą z części musimy dobrze spakować. Bezwzględnie musimy użyć mocnego, grubego kartonu, który musi być dobrze dopasowany, aby ciężka zawartość nie przemieszczała się w środku. Elementy warto owinąć folią bąbelkową, a ich narożniki dodatkowo zabezpieczyć. Każdą pustą przestrzeń w paczce musimy dokładnie wypełnić, by żaden z elementów się nie przesuwał.

Transport ciężkich przedmiotów kurierem

Paczki powinny być odpowiednio oznakowane, najlepiej oznaczyć je naklejką z napisem ostrożnie, co będzie sygnałem dla kurierów, aby z taką paczką obchodzić się z większą dbałością. Za taką paczkę będziemy musieli dopłacić, gdyż tego typu przesyłki muszą być sortowane ręcznie, a nie automatycznie. Niezależnie od tego oznaczenia, większość paczek będzie kwalifikowana jako niestandardowa ze względu na wagę większą niż około 31 kg lub ze względu na przekroczone wymiary, zwłaszcza długość. Na stronie firm kurierskich możemy sprawdzić, ile będziemy musieli dopłacić za przesyłkę niestandardową. Dla przykładu, w jednej z firm, dla przesyłek do 31,5 kg suma wymiarów nie może przekraczać 300 cm, przy czym najdłuższy bok nie może przekraczać 200 cm.
Jeżeli paczka waży więcej niż 31,5 kg, suma wymiarów nie może przekraczać 600cm, przy czym najdłuższy bok nie może przekraczać 400cm, a jeśli jeden z boków podstawy przekracza 200 cm i jest krótszy od 400 cm, waga nie może przekraczać 70 kg. Za przesyłkę ważącą do 31,5 kg dopłacimy 22 zł, a za cięższą – 119 zł.

Jak przewozić duże przedmioty?

Jeśli transport kurierem dotyczy dużej liczby elementów, taniej, ale przede wszystkim bezpieczniej dla zawartości będzie, jeżeli stworzymy z nich przesyłkę paletową. Dobrze spakowane kartony, odpowiednio ułożone na palecie (rozmiar standardowy to 120 cm x 80 cm), nie będą przeładowywane pojedynczo, co w znacznym stopniu minimalizuje ich kontakt z podłożem i z innymi paczkami. Produkty, które dobrze umocujemy na palecie nie będą się przesuwać podczas transportu.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo ładunku, należy dokładnie owinąć go folią strecz. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie także stosowanie specjalnych pasów, którymi można spiąć całą konstrukcję. Należy także zadbać, aby żaden element nie wystawał poza obrys palety.

Transport ciężkich przedmiotów kurierem może być nieco kłopotliwy. Przed wysłaniem paczki trzeba ją dokładnie zmierzyć i zważyć, by nie zaskoczyła nas wysokość opłaty dodatkowej.

No comments yet

leave a comment

*

*

*