Jak wybrać odpowiedni balsam do ust?

Czerwona pomadka jest jednym najważniejszych gadżetów w damskiej kosmetyczce. Wygląda pięknie jedynie na gładkich i zadbanych ustach. Na suchych i pełnych zmarszczek wargach nie wygląda dobrze nawet najdroższa pomadka. Troska o usta jest więc koniecznością, a pomaga w niej odpowiedni balsam do ust.

Jak dbać o usta?

Usta są wizytówką kobiety. Zaniedbane i suche wargi wyglądają nieatrakcyjnie, a żaden makijaż nie wygląda na nich dobrze. Jeśli chcemy mieć piękne i ponętne usta, musimy odpowiednio o nie dbać. Najważniejsze w ich pielęgnacji jest odpowiednie, dogłębne nawilżenie, ale powinno się je stosować na odpowiednio przygotowane wargi. Pierwszym zabiegiem powinien być peeling, który usunie martwy naskórek. Wykonujmy go przynajmniej raz w tygodniu. Możemy użyć gotowego produktu, ale warto go wykonać domowym sposobem ze specjałów znalezionych w kuchni. Jeśli mamy bardzo suche usta, możemy wykonać peeling z cukru i  miodu. Mniej spierzchniętym wargom wystarczy peeling powstały z mieszaniny zaparzonych fusów z kawy i oliwy z oliwek. Dobrze na wygląd ust wpływa także masaż lekko zwilżoną miękką, dziecięcą szczoteczką do zębów. Po takim zabiegu usta są gładsze, pełniejsze i mają piękny kolor.

Po zabiegu oczyszczania musimy intensywnie nawilżyć wargi. Użyjmy do tego miodu (ale nie zlizujmy go zbyt szybko!) lub aptecznej maści witaminowej, której grubą warstwę nakładamy na usta. Maść zawiera witaminy, które czynią cuda na naszej skórze, czyli witaminę A, E i F. Taka pielęgnacja sprawi, że usta będą miękkie i odżywione.

Jaki balsam do ust wybrać?

Odpowiednie zabiegi są bardzo ważne, ale istotne jest również codzienne nawilżanie ust. Do tego posłużą nam balsamy do ust, które mogą mieć formę balsamu, pomadki czy sztyftu. Wybierając balsam, kierujmy się jego składem. Na pierwszym miejscu listy składników zazwyczaj znajduje się  wosk, silikony lub gliceryna. Najbardziej pożądane są naturalne składniki, czyli olejek jojoba, masło kakaowe, witaminy C i E. Głębokie nawilżenie zapewni mocznik i alantoina.

Możemy także wykonać balsam samodzielnie. W tym celu musimy zakupić olejek migdałowy, jojobę lub wosk pszczeli, miód, witaminę E i ulubiony olejek eteryczny. Wszystkie składniki podgrzewamy i dokładnie mieszamy, a gdy się połączą, schładzamy balsam i przelać do małego słoiczka. Niestety, taki balsam nie będzie miał filtru przeciwsłonecznego, a ten jest konieczny, gdyż zabezpiecza wargi przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, co zapobiega powstawaniu zmarszczek wokół warg.

Pomadki ochronne i balsamy do ust są cudownym wynalazkiem, który sprawi, że nasze wargi będę gładkie i ładne i na długo zachowają młody i zdrowy wygląd. Usta są atutem kobiecości. Warto zadbać, by wyglądały kusząco, co przyciągnie męskie spojrzenia, a my poczujemy się jak gwiazda.

 

No comments yet

leave a comment

*

*

*