Gdzie warto się udać na hilking

Wczasy grecja

Hiking to obecnie jedna z ciekawszych form wypoczynku. Taki wyjazd można sobie zorganizować samodzielnie lub z biurem podróży. Jednak niezależnie od tego, jaką formę wybierzemy, jednego możemy być pewni – będą to niezapomniane wczasy. Grecja to jeden z krajów, który oferuje pod tym względem naprawdę wiele możliwości. Dlatego coraz częściej wybierany jest nie ze względu na swoje plaże czy zabytki, ale właśnie przepiękne trasy pozwalające na ciekawe spędzenie wolnego czasu.

Czym jest hiking?

Hiking obok trekkingu i alpinizmu zaliczany jest do jednych ze sportów outdoorowych. Jest to jedna z lżejszych odmian, na której uprawianie może pozwolić sobie wiele osób. Hiking to bardzo szerokie pojęcie, gdyż obejmuje takie dziedziny aktywności fizycznej jak: rajdy weekendowe, wędrówki długodystansowe, biegi przełajowe, wycieczki górskie, w tym rowerowe, ale i codzienną jazdę na rowerze.

Jest to ciekawa forma na aktywność fizyczną dla całych rodzin, gdyż nie wymaga specjalnych przygotowań i wysokiej kondycji fizycznej. Jest to wręcz forma rekreacji, która pozwala wzmocnić wytrzymałość organizmu i przygotować go do większych wysiłków. Oczywiście przed rozpoczęciem takiej wycieczki należy przygotować się odpowiednio – wybrać wygodne ubranie i obuwie, a także zabrać ze sobą napoje oraz prowiant.

Wczasy Grecja – gdzie na hiking?

Kiedy słyszymy słowa „wczasy Grecja” to większość z nas myśli o przepięknych plażach, długich godzinach na słońcu, przejrzystej wodzie i możliwości poznania kultury, która jako jedna z pierwszych pojawiła się w regionie basenu Morza Śródziemnego. Jednak w ostatnich latach wielu turystów wybiera inne formy aktywności fizycznej. Jedną z ciekawszych są wycieczki objazdowe po Grecji, które umożliwiają aktywne zwiedzanie tego kraju. Taka forma hikingu zyskuje z roku na rok coraz więcej zwolenników.

Biura podróży przygotowują wiele ciekawych tras wycieczek, dzięki czemu co roku można wybrać inne miejsce. Jedną z popularniejszych tras dla miłośników hikingu stworzono w pobliżu miasteczka Kamena Vourla. Jest to niewielka miejscowość turystyczna, która jest także doskonałym miejscem na stworzenie bazy wypadowej do zwiedzania różnych regionów kraju, gdy samodzielnie organizujemy wyjazd do Grecji. Przykładowo będąc w okolicach tego miasta można udać się na hiking do sławnego wąwozu w Termopilach, gdzie odbyła się jedna z najsłynniejszych bitew świata starożytnego, gdzie garstka Spartan dzielnie walczyła z armią perską. Dodatkowo w okolicy znajdują się wodospady termalne oraz muzeum interaktywne.

Kolejnym miejscem, które jest wartym odwiedzenia przez osoby lubiące aktywne spędzać czas, są okolice Delf. Oprócz stanowiska archeologicznego można tutaj podziwiać przepiękne twory skalne ze stalagmitami i stalaktytami.

Osoby ceniące sobie malownicze widoki w czasie pobytu w Kamena Vourla mogą wybrać się na wyspy Lichanonisia, które z uwagi na swój przepiękny krajobraz nazywane są niejednokrotnie greckimi Szeszelami. Tutejsze trasy turystyczne sprawiają, że zapominamy o troskach dnia codziennego i możemy cieszyć się pięknem nieskalanej niczym przyrody.

No comments yet

leave a comment

*

*

*