Jak pogodzić intensywny tryb życia i wadę wzroku ?

Komputerowe badanie ostroci wzroku. Pacjentka podczas badanie wz

Jak pogodzić intensywny tryb życia i wadę wzroku ?

 

Z biegiem czasu tempo życia staje się coraz bardziej intensywne. Większość osób codziennie zmaga się z wyzwaniem jak pogodzić ze sobą pracę, naukę, rodzinę, przyjaciół i czas wolny. Podczas zabieganego dnia niezwykle ważne jest, aby w każdej chwili czuć się komfortowo i wygodnie. Problem ten szczególnie znany jest  osobom z różnymi wadami wzroku, które nie chcą żeby miały one wpływ na ich codzienne funkcjonowanie. Jednak obecnie dzięki najnowszym rozwiązaniom wiadomo już jak skutecznie uporać się z tym problemem.

 

Jakie soczewki dla aktywnych?

 

Intensywny tryb życia wymaga aby w każdej chwili być gotowym do podjęcia nowych wyzwań i aktywności. W sytuacji występowania wady wzroku wymagającej okularowej korekcji, pacjenci niejednokrotnie odczuwają pewien dyskomfort i ograniczenie.

Dla osób, które nie chcą ograniczać się z powodu wady wzroku najlepszym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe. Na rynku występuje wiele różnych rodzajów soczewek, tak aby każdy mógł dobrać je zgodnie z indywidualnymi upodobaniami. W tej kategorii na szczególne wyróżnienie zasługują jednak soczewki całodobowe, które będą idealnym rozwiązaniem dla osób prowadzących aktywny i intensywny tryb życia.

 

Soczewki całodobowe- co je wyróżnia

 

Soczewki całodobowe inaczej nazywane soczewkami przeznaczonymi do przedłużanego korzystania, jak sama nazwa wskazuje służą do stosowania na dzień i na noc. W zasadzie nie różnią się one od zwykłych soczewek, poza tym, że nie trzeba ich zdejmować do spania. Z tego względu będą najlepszym rozwiązaniem dla każdego, kto chce cieszyć się dobrym wzrokiem niezależnie od pory dnia i kogo męczy codzienna pielęgnacja związana z korzystaniem ze zwykłych soczewek.

Dzięki soczewkom całodobowym można zapomnieć o wadzie wzroku i zaoszczędzić sporo czasu przeznaczonego na poranne i wieczorne zakładanie i zdejmowanie soczewek. Takie rozwiązanie na pewno sprawdzi się w przypadku zabieganych osób, które w ciągu dnia mają niewiele czasu wolnego i nie chcą go dodatkowo marnować. Soczewki kontaktowe

Soczewki całodobowe zapewniają stałą korekcję wzroku niezależnie od pory dnia. Szczególnie przydatne będzie to dla osób, które prowadzą nieregularny tryb życia, pracują o różnych porach dnia, dużo jeżdżą samochodem lub często wychodzą wieczorami. Wiele osób wybiera je także do pracy przy komputerze. W takich soczewkach można dłużej pracować, jednocześnie unikając efektu piekących i zmęczonych oczu. Dlatego jeśli plan dnia po brzegi wypełniony jest różnymi zadaniami, te soczewki  z pewnością są idealnym rozwiązaniem.

 

Jak korzystać z soczewek całodobowych?

 

Soczewki całodobowe wykonane są z najwyższej jakości materiałów i zapewniają sześciokrotnie większą przepuszczalność tlenu niż standardowe soczewki. Dlatego też w większości wypadków okażą się całkowicie bezpieczne dla oczu i nie powinny powodować żadnych uczuleń lub podrażnień. Tak jak w przypadku każdych soczewek, podstawowym krokiem w doborze odpowiednich szkieł jest wizyta u specjalisty. Po kliku dniach – najczęściej jest to okres ok. tygodnia – wizytę należy powtórzyć, żeby sprawdzić jak oko współgra z dobranymi soczewkami.

W późniejszym użytkowaniu należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i dbać o właściwe nawilżenie oczu. Mając na uwadze przedstawione wskazówki z powodzeniem można cieszyć się zaletami soczewek całodobowych, które z pewnością pomogą zapomnieć o wadzie wzroku i korzystać z aktywnego trybu życia.

    comments (1)
  • written by goska2800 24 maja 2018 11:35

    a ja za dwa tygodnie mam wyznaczony zabieg laserowej korekcji wzroku w ArtLife, bardzo się cieszę, że w końcu się zdecydowałam i nie będę musiała już nosić okularów

leave a comment

*

*

*