Podstawowe narzędzia do pielęgnacji włosów

narzędzia do pielęgnacji włosów
narzędzia do pielęgnacji włosów

Kiedyś włosy wystarczyło uczesać i spiąć spinkami lub gumkami, lecz w miarę rozwoju nowych technologii zaczęły powstawać nowoczesne narzędzia pomagające uzyskać wymarzoną fryzurę. Specjalistyczne suszarki, lokówki i prostownice to tylko niektóre z nich. Czy wiesz, które narzędzie wybrać, by uzyskać upragniony efekt?

Bez suszarki i prostownicy ani rusz

Suszarki stały się tak popularne, że używamy ich na co dzień w domu, korzystamy z nich na basenie oraz w fitness klubach, a gdy wyjeżdżamy, pakujemy do walizki podróżne modele tych urządzeń. Nawiew o regulowanej temperaturze oraz sile to już standard, więc producenci suszarek coraz częściej proponują także inne funkcjonalności, które pozwalają skuteczniej dbać o włosy. W ostatnim czasie modne stały się urządzenia bazujące na technologii jonizacji, która sprawia, że włosy przestają się elektryzować i są bardziej podatne na układanie.

Jonizacja znalazła już zastosowanie także w najnowszych modelach prostownic do włosów, które nie tylko umożliwiają wygładzenie niesfornych kosmyków, ale również sprawiają, że włosy stają się bardziej lśniące. Wysokiej klasy urządzenia nie pozbawiają ich koloru, ani naturalnych olejków, dzięki czemu włosy nie wyglądają na zniszczone. Utrzymanie fryzury w dobrej kondycji jest łatwiejsze, ponieważ nowoczesne prostownice nie tylko błyskawicznie się nagrzewają, lecz także równomiernie rozkładają nacisk gorących płytek na włosy – to sprawia, że wystarczy tylko raz wygładzić każdy kosmyk, by cieszyć się upragnionym efektem.

(Nie tylko) elektroniczne innowacje

Zastosowaniem technologii jonizacji chwalą się również producenci lokówek, którzy dodatkowo pracują nad takim sposobem formowania włosów gorącym powietrzem, który zminimalizuje ich uszkadzanie. Stosując nowoczesne narzędzia możesz teraz łatwo uzyskać błyszczące loki – nawet wtedy, jeśli nie chce Ci się nawijać ich na rączkę urządzenia. Absolutną nowością są bowiem tzw. inteligentne lokówki, które kręcą loki same – wystarczy, że podsuniesz im odpowiedni kosmyk włosów.

Choć rozwój techniki i urządzeń związanych z pielęgnacją włosów jest imponujący, to pamiętaj, że nie tylko elektroniczne narzędzia pomogą Ci uzyskać piękną fryzurę. Nie tak dawno temu powstały na przykład nowe rodzaje szczotek do włosów, które błyskawicznie rozczesują nawet najbardziej splątane kosmyki, a przy tym masują skórę głowy, zwiększając jej ukrwienie i przyspieszając regenerację cebulek. Nie zawsze piękne włosy są więc wynikiem działania cudów elektroniki, czasami można je otrzymać korzystając z prostych narzędzi.

Wśród podstawowych przedmiotów służących pielęgnacji włosów można wymienić suszarkę, lokówkę, prostownicę oraz – oczywiście – szczotkę do włosów. Pomiędzy poszczególnymi produktami istnieje jednak wiele różnic związanych choćby ze sposobem nagrzewania się lub zastosowaniem technologii jonizacji. Jeżeli więc chcesz wyglądać pięknie i cieszyć się długo zdrowymi włosami, zadbaj o wysoką jakość tych urządzeń.

 

No comments yet

leave a comment

*

*

*