Podstawowe akcesoria do mostków rowerowych

Wraz z szaleństwem rowerowym jaki powstało w Polsce, dużo firm sportowych rozpoczęło zdobywanie rynku zalewaniem go różnymi akcesoriami rowerowymi – na bagażnik, na kierownicę, na ramę oraz chyba najbardziej przydatne na mostek rowerowy. Są potrzebne, czy nie?

Tu się wszystko zmieści

Wybierając się sporadycznie na przejażdżki rowerowe, prawie zawsze zabieramy ze sobą plecak, w którym właściwie chowamy tylko portfel, telefon komórkowy i klucze. Po przejechaniu kilku kilometrów stwierdzamy, że to nie był najlepszy pomysł. Mimo odpowiedniego stroju, plecak utrudnia cyrkulację powietrza przy naszych plecach. Powiedzmy to wprost, mamy mokre plecy. Dlatego alternatywą do przewożenia małych rzeczy jest sakwa na mostek rowerowy. Jej rozmiar możemy dobrać według własnego uznania. Prosta konstrukcja, przyczepiana na rzepy, zamykana na zamek, wykonana z nieprzemakalnego materiału zapewnia miejsce na telefon komórkowy, klucze, portfel czy nawet mały zestaw naprawczy. Rozmiary sakw na mostki rowerowe są zróżnicowane to takiego stopnia, że możemy zaopatrzyć się w kilkulitrową, zamykaną na zamek torbę z przezroczystą pokrywą umożliwiającą czytanie mapy, jeżeli jesteśmy tradycjonalistami i nie korzystamy z GPS-u.

Rowerzysta majstruje przy mostku rowerowym

Dla wiecznie podłączonych

Oczywiście akcesoria na mostek rowerowy to nie tylko różnego rozmiaru sakwy. Częstym gadżetem wybieranym i montowanym przy kierownicy są uchwyty na telefony komórkowe. To dla tych wszystkich cyklistów, którzy nie mogą albo nie chcą rozstawać się ze swoim smartfonem. Najczęściej uchwyty są dopasowane dla konkretnych marek telefonów lub rozmiarów. Ważne, aby wybrać taki, który pozwoli na jazdę po bezdrożach i gwarantuje, że nasz telefon będzie mocno trzymany. Stłuczona szybka w telefonie nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Oprócz chwytaków na telefony komórkowe, często na mostkach montowane są latarki LED. O mocnej jednobryłowej konstrukcji zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy, a strumień światła pada dokładnie tam, gdzie w danym momencie skręcimy kierownicą. Nie ważne jaki z akcesoriów zdecydujemy zamontować się na mostku rowerowym. Ważne, że zagospodarujemy miejsce w naszym rowerze, które często jest pomijane, a w rzeczywistości daje mnóstwo możliwości.

Zatem, jak widać, akcesoria do mostków rowerowych mogą okazać się niezwykle przydatne i naprawdę praktyczne. Warto więc rozejrzeć się takimi, które spełnią nasze indywidualne oczekiwania.

No comments yet

leave a comment

*

*

*