Oferty wycieczek zagranicznych – Gdzie jechać

wakacje

Oferta wycieczek zagranicznych jest bardzo zróżnicowana i trudno wśród nich wybrać taką, która będzie idealna. Trendy podróżnicze zmieniają się z roku na rok, ale istnieją miejsca, które cały czas cieszą się dużym zainteresowaniem turystów i zapewniają im mnóstwo pozytywnych wrażeń. Gdzie jechać na wycieczkę? Oto kilka propozycji.

Jakie miejsca  powinni odwiedzić fani piłki nożnej?

Jednym z hitów tegorocznych wakacji jest bez wątpienia Islandia. Zawodnicy z tego kraju zrobili prawdziwą furorę podczas Euro2016 i sprawili, że wielu turystów zapragnęło odwiedzić ten wyspiarski kraj. Islandia zachwyca mroźną egzotyką i pozwala zapomnieć o letnich upałach. Obecnie można tam polecieć tanimi liniami zarówno z Warszawy, jak i z Katowic. Niestety jest tam dość drogo jak na kieszeń przeciętnego polskiego turysty, ale naprawdę warto wybrać się w to miejsce, chociażby ze względu na zachwycające niekończące się pola lawy kontrastujące z lodowcami, gorące źródła, malownicze wodospady i gejzery. Nie można zapomnieć o odwiedzeniu Reykjaviku, w którym żyje aż jedna trzecia mieszkańców całego kraju. Stolica Islandii jest na tyle mała, że wszędzie można dojść na piechotę. Co ciekawe, przestępczość jest tu tak mała, że mieszkańcy nie zamykają domów na klucz.

Jakie miejsca gwarantują piękną pogodę?

Osobom, które cenią ciepło i łagodny klimat na pewno spodoba się wyjazd na Teneryfę. Wyspy Kanaryjskie to jeden z najbardziej popularnych kierunków turystycznych od wielu lat. Teneryfa jest największą z tych wysp, a położona jest na ciepłym Oceanie Atlantyckim. Na wyspę najłatwiej można się dostać korzystając z tanich linii lotniczych. Teneryfa słynie nie tylko z pięknych plaż i doskonałej pogody, ale także z całorocznych imprez. Warto tu odwiedzić klimatyczne miasteczka, a zwłaszcza Garachico, w którym znajdują się uformowane przez lawę, naturalne baseny El Caleton. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest także stolica wyspy Santa Cruz de Tenerife.

Jakie egzotyczne kraje warto zobaczyć?

Marzenia o podróży na koniec świata można spełnić wybierając się do Indonezji. Z roku na rok przybywa osób, które chcą przeżyć tam przygodę swojego życia. Indonezja przyciąga nie tylko wyjątkową egzotyką, ale także bajecznymi plażami i orientalną architekturą. To kraj składający się z aż 17 tysięcy wysp, z których co trzecia jest niezamieszkana. Kraj ten zamieszkuje aż 240 milionów ludzi. Trudno wymienić wszystkie atrakcje turystyczne tego wyjątkowego miejsca, ale z pewnością jest to raj dla miłośników trekkingu, dla których przygotowano niezliczone trasy pomiędzy malowniczymi jeziorami i wulkanami położonymi w Parkach Narodowych. Miłośnicy plażowania mają do wyboru liczne plaże, a najpiękniejsze z nich znajdują się na wyspach Raja Ampat, Kei, Gili czy Togian.

Niezwykle popularnym kierunkiem jest również Japonia. Kraj Kwitnącej Wiśni fascynuje Europejczyków od dawna, dlatego warto się tam wybrać na wycieczkę. Niewątpliwym atutem Japonii jest łagodny klimat, dzięki czemu można tam wspaniale spędzić czas o każdej porze roku. Urozmaicony krajobraz i przepiękna, dziewicza przyroda zapewniają mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Japonia to także uzdrowiska termalne, piękne plaże oraz niezliczona ilość historycznych zabytków architektury i sztuki.

No comments yet

leave a comment

*

*

*