Najciekawsze rejony Bułgarii

Bułgaria

Bułgaria na nowo staje się krajem, który chętnie wybieramy na letni wypoczynek? Które z regionów są najciekawsze? Gdzie się wybrać, gdy chcemy poświęcić swój czas na zwiedzanie, a gdzie lepiej się zatrzymać, gdy długimi godzinami chcemy wylegiwać się nad wodą i korzystać z uroków czarnomorskich plaż?

Jakie regiony turystyczne wyróżnia się w Bułgarii?

Bułgaria to jeden z krajów położonych malowniczo nad Morzem Czarnym. Częściowo leży na obszarze Bałkanów, który jest jednym z bardziej „niespokojnych” miejsc Europy. Przez długi czas tym krajem targały niepokoje, które ukształtowały tutejszą kulturę, ale i miejscową architekturę, będącą mieszanką kultur europejskich oraz bliskowschodnich. Ta niesamowita mieszanka sprawia, że Bułgaria jest bardzo atrakcyjnym pod względem turystycznym krajem. Wyróżnić można tutaj następujące regiony turystyczne:

– naddunajski;

– czarnomorski;

– staropłaniński;

– tracki;

– macedoński;

– sofijski;

– radopski;

Wypoczynek nad Morzem Czarnym – nie tylko Złote Piaski

Region czarnomorski, to jeden z najchętniej wybieranych przez turystów regionów Bułgarii. Przepiękne plaże kuszące słynnym piaskiem o złotym odcieniu oraz niesamowicie przejrzystą turkusową wodą, pozwalają na wielogodzinny wypoczynek i aktywny relaks. Jest to też doskonałe miejsce na to, aby stworzyć sobie bazę wypadową do zwiedzania innych regionów Bułgarii. W takim przypadku wybrać warto dobry hotel, gdzie po trudach zwiedzania będziemy mogli wypocząć i nabrać sił na kolejne ekscytujące dni. Jeżeli zdecydujemy się na dłuższy pobyt w Złotych Piaskach, to możemy wybrać Hotel Perunika Bułgaria. Warto wybrać się w te rojny, by odkryć jego historyczne karty i zobaczyć co ten kraj jeszcze oferuje.

Jeżeli chcemy poznać historię regionu czarnomorskiego to z pewnością warto wybrać się do Warny i Nesebyru, gdzie znajduje się mnogość zabytków, w tym takich, które nawiązują bezpośrednio do historii Polski z okresu jej największego rozkwitu.Bułgaria

Bułgaria – naddunajskie tajemnice

Region położony nad Dunajem uważa się za jeden z najciekawszych w Bułgarii. Można tutaj podziwiać przepiękne zabytki związane z dominacją Turków w tym regionie, ale i perełki europejskiej architektury. Jednym z ciekawszych miejsc jest miejscowość Widin, gdzie znajdują się tureckie twierdze. Z kolei w Razgradzie można zobaczyć meczet Ibrahima-paszy wzniesiony w 1614 roku.

Region staropłaniński – potęga natury

Region Staropłaniński to przede wszystkim wielka atrakcja dla osób, które kochają piesze wędrówki i podziwianie potęgi natury. To właśnie tutaj znajdują się najciekawsze formy kresowe malownicze trasy widokowe, które zapierają dech w piersiach. Warto przede wszystkim wybrać się do masywu Starej Płaniny. Można tutaj podziwiać przede wszystkim niesamowite jaskinie oraz zwiedzać regionalne skanseny. Co ciekawe można tutaj także podreperować swoje zdrowie w licznych uzdrowiskach.

Sofia, Dolina róż i Riła – czyli co jeszcze warto zobaczyć w Bułgarii?

Bułgaria to również przepiękne, wielkie ośrodki miejskie, które znajdują się w regionie sofijskim. Stolica Bułgarii to różnorodność stylów architektonicznych, a także centrum kulturalne kraju. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest charakterystyczna dla regionu trackiego Dolina Róż zawdzięczająca swoją nazwę rozlicznym ogrodom różanym i lawendowym.

No comments yet

leave a comment

*

*

*