Łamiące się końcówki – jak im zaradzić?

Włosy są ogromnie ważnym atrybutem kobiety. Zarówno krótsze, jak i dłuższe dodają uroku i pewności siebie. Fryzura potrafi całkowicie odmienić wygląd, ale warunkiem pięknego wyglądu jest odpowiednia pielęgnacja włosów i unikanie czynników powodujących zniszczenia. Co robić, kiedy końcówki się łamią? Jakich kosmetyków do włosów używać aby temu zapobiec?

Pielęgnacja na ratunek zniszczonym końcówkom

 

Połamane końcówki to znak, że coś niedobrego dzieje się z włosami. Trzeba tutaj wdrożyć odpowiednie kosmetyki do włosów, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom. Często zdarzają się sytuacje, że włosy przez długi czas są podobnej długości, wydaje się jakby całkowicie przestały rosnąć. Tymczasem winne temu są właśnie te nieszczęsne końce – włosy urywają się i kosmyki stają się coraz krótsze. Jednocześnie włosy stają się postrzępione i wyglądają po prostu źle. Aby raz na zawsze pożegnać się z tym problemem, najlepiej jest podciąć włosy i zacząć stosować odpowiednią pielęgnację.

Pierwszy krok – eliminacja czynników niszczących włosy

Do pielęgnacji trzeba podejść całościowo. Po pierwsze, trzeba zastanawiać się nad przyczyną powstawania zniszczeń. Nawet najlepsze kosmetyki do włosów nie pomogą, jeśli nie wyeliminujemy lub przynajmniej nie ograniczymy szkodliwych czynników. Przyczyną bardzo często jest niewłaściwa pielęgnacja – włosy stają się suche, brakuje im nawilżenia. Ogromne znaczenie ma także stylizacja, szczególnie prostowanie i kręcenie. Jeśli suszymy włosy, warto zaopatrzyć się w suszarkę z chłodnym nawiewem. Częstą przyczyną zniszczeń końcówek są również uszkodzenia mechaniczne, na przykład przez przytrzaśnięcie ich zamkiem kurtki lub swetra, albo ocieranie się kosmyków o szorstki szalik. Nagminnym błędem jest także przygniatanie włosów paskiem od torebki lub plecaka. Trzeba również wspomnieć o koloryzacji. Jeśli nie jesteśmy w stanie całkowicie zrezygnować z farb, starajmy się jak najrzadziej kłaść je na całą długość włosów. W zupełności wystarczy nakładać je na same odrosty i na chwilę przed zmyciem rozprowadzić produkt na pozostają część. dla odświeżenia koloru.

Kosmetyki do włosów – pielęgnacja zniszczonych kosmyków

Jeśli chodzi o pielęgnację, warto zacząć stosować oleje, które nakładamy w niewielkiej ilości minimum godzinę przed myciem. Przy regularnym stosowaniu włosy staną się sprężyste i bardziej odporne na uszkodzenia. Oprócz tego  warto również używać delikatnych szamponów, w których składzie znajdują się łagodne detergenty. Po myciu zawsze stosujmy maski nawilżające lub odbudowujące. Ogromnie ważną rolę pełną kosmetyki do włosów w formie serum lub olejku, które zabezpieczają końce. Nakładamy je na jeszcze wilgotne lub już suche włosy. Tworzą cieniutką warstwę ochronną, która zabezpiecza zarówno przed uszkodzeniami, jak i utratą wody.

Jeśli wykluczymy czynniki, które uszkadzają włosy, a przy tym zadbamy o pielęgnację przy użyciu odpowiednich kosmetyków do włosów, z pewnością bardzo szybko zauważymy rezultaty. W końcu włosy staną się błyszczące i gładkie, a z każdym dniem coraz piękniejsze.

No comments yet

leave a comment

*

*

*