Korfu – wyspa morza Jońskiego

Grecja wakacje

Korfu nazywana jest często królową wysp Jońskich ze względu na swoje malownicze położenie, ale i na fakt, że często bawiły tutaj głowy rodów królewskich – wystarczy wspomnieć cesarzową Elżbietę Bawarską, zwaną Sisi. Właśnie w związku z tym wiele osób zastanawia się, czy możliwe są tutaj tanie wczasy. Korfu jak się okazuje, dzisiaj dostępna jest praktycznie dla wszystkich, którzy tylko zapragną wypocząć wśród pięknych, zacisznych zatoczek i malowniczych plaż.

Tanie wczasy Korfu – dlaczego warto tutaj przyjechać?

Korfu jest wyspą położoną na Morzu Jońskim, które jest częścią Morza Śródziemnego. Stolicą wyspy jest miasto Korfu (zwane również Kerkirą). Podobnie jak inne wyspy tego regionu, tak i Korfu ma dość burzliwą historię. Przez wiele stuleci wyspa przechodziła z rąk do rąk, by dopiero z końcem XIX wieku stać się ponownie częścią odbudowującej swoją państwowość Grecji.

Korfu od tego momentu stawało się coraz popularniejsze wśród turystów. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych Grecji. Wiele osób poleca ją jako doskonałe miejsce do wypoczynku dla osób szukających wytchnienia, a także dla rodzin z dziećmi, z uwagi na piękne, ale i bezpieczne plaże oraz stosunkowo spokojne wody. Jest to też ciekawe miejsce, aby rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem.Grecja wakacje

Korfu w przeciwieństwie do wielu innych wysp regionu Morza Śródziemnego jest niezwykle zielona i żyzna. Również tutejsze plaże są bardziej podobne do tych, które znamy z naszego kraju – piasek jest delikatny i jasny.

Korfu – jakie atrakcje czekają na turystów?

Pierwszym, obowiązkowym punktem każdej wycieczki po Korfu jest stolica miasta. To tutaj znajduje się najwięcej atrakcji architektonicznych. Miasto zachowało styl charakterystyczny dla architektury weneckiej. Wąskie uliczki, domy z licznymi okiennicami i mnogość przecudnych fontann nadają miastu wyjątkowego charakteru.

Jedną z największych atrakcji miasta jest Muzeum Archeologiczne z licznymi eksponatami, dzięki którym można poznać niesamowitą historię całego regionu. A już kilkanaście kilometrów od miasta znajduje się zabytkowy pałacyk, w którym zatrzymywała się cesarzowa Sisi w czasie swych licznych pobytów na wyspie. Obecnie w dworku znajduje się muzeum.

Równie ciekawym miejscem jest Canal l’amour, czyli kanał miłości. Miejscowa legenda głosi, że jeżeli przepływająca przez niego kobieta pomyśli o jakimś mężczyźnie, wkrótce wyjdzie za niego za mąż.

No comments yet

leave a comment

*

*

*