Jedziemy na rodzinne wakacje, czyli gdzie?

Wielu z nas przez cały rok czeka na wakacje spędzone w gronie najbliższych. Nie zawsze pamiętamy jednak o tym, że sekret udanego wyjazdu tkwi w zapewnieniu atrakcji wszystkim członkom familii. Sprawdźmy, gdzie wyjechać na wakacje z rodziną, by nasza wyprawa nie zakończyła się fiaskiem. 

Sport kontra plażowanie

Miłośnicy wylegiwania się na plaży nigdy nie zrozumieją fanów sportu, którzy chcą wykorzystać każdą chwilę urlopu na aktywny wypoczynek. Jeżeli w naszej rodzinie część osób marzy o leniwym dryfowaniu na materacu, a pozostali nie wyobrażają sobie wakacji bez emocjonujących wyzwań, koniecznością stanie się wybór takiego miejsca wyjazdu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy znaleźć hotel w nadmorskiej miejscowości, która słynie z piaszczystych plaż i bogatej oferty sportów wodnych. Gdy młodszą część familii pochłonie budowanie zamków z piasku, żądni wrażeń nastolatkowie będą mogli spróbować swoich sił w skimboardingu czy kitesurfingu lub popływać na skuterze wodnym. Takie wakacje pozwolą odprężyć się rodzinie, której członkowie mają całkowicie odmienne zainteresowania i pomysły na spędzanie wolnego czasu.

A może zwiedzanie?

Jeżeli nie lubimy długo przebywać na słońcu, a zamiast kojącego szumu fal wolimy odgłosy tętniącego życiem miasta, wybierzmy wakacje z rodziną w formie wycieczki objazdowej. Podczas takiej wyprawy poznamy wiele nowych miejsc w krótkim czasie, a towarzyszący grupie przewodnik podzieli się z nami nie tylko faktami, ale również anegdotami, które będziemy mogli opowiadać po powrocie do domu. Wakacje zdominowane przez zwiedzanie spodobają się także dzieciom, które zyskają szansę na obejrzenie miejsc znanych z lekcji historii lub plastyki tj. Ateny, Paryż czy Praga. Wybierając ofertę objazdową, możemy poprzestać na obejrzeniu najsłynniejszych zabytków lub udać się w emocjonującą wyprawę śladami wybitnych naukowców, artystów czy postaci z ulubionego filmu. Jeżeli dzielimy z rodziną wspólną pasję, to nic nie stoi na przeszkodzie, by pogłębić ją właśnie podczas wakacyjnej wyprawy i dzięki temu wzmocnić łączące nas relacje.

Gdzie zatem jechać na familijne wakacje? Trudno wskazać uniwersalny kierunek. Warto jednak wziąć pod uwagę kraje, w których spędzenie urlopu nie nadszarpnie rodzinnego budżetu np. Grecję, Albanię czy Bułgarię. Jeśli natomiast zależy nam na aktywnym zwiedzaniu, wyruszmy w objazdową wyprawę po kilku państwach. Dzięki temu dzieci zaspokoją ciekawość świata i przyswoją dużą porcję wiedzy, a my rozwiniemy horyzonty, oglądając zabytki znane dotąd tylko ze zdjęć.

No comments yet

leave a comment

*

*

*