Co robić, kiedy męczy kaszel?

badanie lekraskie

Zmienna temperatura powietrza, zbyt cienkie ubranie i osłabiona odporność mogą stać się przyczyną ataku wirusów, a co za tym idzie – przeziębienia. Leczenie przebiega objawowo, co oznacza, ze musimy po prostu pozbyć się dolegliwości, które są wywoływane działaniem wirusa. Często towarzyszy mu kaszel. Jak z nim walczyć? Czy Flegamina i inne leki są skuteczne?

Najlepsze sposoby na kaszel. Flegamina i inne leki?

Kaszel jest ważnym elementem obrony organizmu. Najczęściej męczy nas kaszel suchy i mokry, jednak wyróżnia się także m.in. kaszel szczekający, świszczący, alergiczny i taki, któremu towarzyszy łaskotanie w gardle. Może trwać cały czas lub pojawiać się tylko rano, wieczorem lub w nocy. Czy zawsze trzeba zażywać Flegaminę? Obserwujmy swój organizm, gdyż kaszel jest ważnym elementem obrony organizmu. Napad kaszlu to reakcja na podrażnienie lub uszkodzenie tzw. receptorów kaszlowych, czyli zakończeń nerwowych znajdujących się w błonie śluzowej dróg oddechowych. Pozwala oczyścić gardło, krtań, tchawicę i oskrzela z tego, co się w nich znalazło, a nie jest czystym powietrzem. Czasami po prostu coś wpadnie nam do gardła i organizm, wzbudzając odruch kaszlu, chce się tego pozbyć. Najczęściej jednak receptory kaszlowe zostają podrażnione wskutek infekcji bakteryjnej lub wirusowej. Wtedy kaszel jest objawem ostrej lub przewlekłej choroby układu oddechowego.

Jakie wyróżniamy rodzaje kaszlu?

Określenie charakteru kaszlu jest sprawą niezwykle istotną. Od tego bowiem zależy jaki rodzaj leku powinniśmy zastosować. Kaszel suchy pojawia się zwykle na początku infekcji. Odczuwamy drapanie w gardle, ale nie odkrztuszamy wydzieliny. Suchy kaszel jest bardzo męczący, towarzyszy mu niekiedy silne łzawienie. Nieco później pojawia się kaszel mokry, zwany produktywnym. Rozwija się on w miarę postępu choroby, gdy dochodzi do nagromadzenia wydzieliny w drzewie oskrzelowym. Możemy mieć uczucie zalegania wydzieliny w klatce piersiowej. Spływająca po tylnej ścianie gardła wydzielina może powodować uczucie drażnienia i łaskotania. W tym momencie warto zażyć Flegaminę, czyli syrop stosowany w leczeniu chorób płuc oraz dróg oddechowych przebiegających z tzw. „mokrym” produktywnym kaszlem. Lekarze i farmaceuci radzą, by preparat przyjmować podczas chorób oskrzeli z zaburzonym lub utrudnionym wydzielaniem i odkrztuszaniem zalegającej wydzieliny. Skuteczna walka z meczącym kaszlem jest możliwa. Wystarczy położyć się do łóżka, by odpocząć i nabrać sił. Zażyjmy Flegaminę, która zwalczy uciążliwy kaszel i czekajmy na powrót do formy.

No comments yet

leave a comment

*

*

*